Анатомія людини

Категорії розділу

Патологічна анатомія [29]
Термінологія патологічної анатомії [1]
Історія патологічної анатомії [6]

Реклама

Статистика

Патологічна анатомія

Головна » 2012 » Лютий » 16 » Ядерні включення
18:08
Ядерні включення
Ядерні включення ділять на три групи: ядерні цитоплазматичні, істинні ядерні та ядерні вірусобусловленние.

Ядерними цитоплазматичними включеннями називають відмежовані оболонкою частини цитоплазми в ядрі. Вони можуть містити всі складові частини клітини (органели, пігмент, глікоген, краплі жиру і т. д.). Їх поява в більшості випадків пов'язана з порушенням мітотичного поділу.

Щирими ядерними включеннями вважають ті, які розташовані всередині ядра (каріоплазми) і відповідають речовинам, що зустрічаються в цитоплазмі [білок, глікоген (рис. 6, а), ліпіди і т. д.]. У більшості випадків ці речовини проникають із цитоплазми в ядро через непошкоджені або пошкоджені пори ядерної оболонки або через зруйновану ядерну оболонку. Можливо також проникнення цих речовин в ядро при мітозі. Такі, наприклад, включення глікогену в ядрах печінки при цукровому діабеті («ядерний глікоген», «дірчасті, порожні, ядра»).

Вірусобусловленние ядерні включення (так звані тільця ядерних включень) неоднозначні. По-перше, це ядерні включення в кариоплазме кристалічної решітки вірусу (рис. 6, б), по-друге, включення білкових частинок, що виникають при внутрішньоядерної розмноженні вірусу, по-третє, ядерні включення як прояв реакції на поразку вірусом цитоплазми («реактивні включення »).


Категорія: Патологічна анатомія | Переглядів: 1593 | Додав: anatomia | Рейтинг: 0.0/0

Вхід на сайт

Пошук

будь ласка збережи

Попередження

При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на http://anatomia.at.ua обов'язково

Реклама