Анатомія людини

Категорії розділу

Патологічна анатомія [29]
Термінологія патологічної анатомії [1]
Історія патологічної анатомії [6]

Реклама

Статистика

Патологічна анатомія

Головна » 2012 » Лютий » 16 » Структура та розміри ядерець
17:46
Структура та розміри ядерець
Зміни ядерець мають істотне значення в морфофункціональної оцінці стану клітини, так як з ядерцями пов'язані процеси транскрипції і трансформації рибосомальної РНК (р-РНК). Розміри і структура ядерець в більшості випадків корелюють з об'ємом клітинного білкового синтезу, що виявляється біохімічними методами. Розміри ядерець залежать також від функції і типу клітин.

Збільшення розмірів і кількості ядерець (рис. 5) свідчить про підвищення їх функціональної активності. Новостворена в полісом рибосомальная РНК транспортується в цитоплазму і, ймовірно, через пори внутрішньої ядерної мембрани. Інтенсивний синтез білка в таких випадках підтверджується збільшенням кількості рибосом ендоплазматичної мережі.

Гіпергранулірованние ядерця з переважанням гранул над фібрилярний субстанцією можуть відображати різне функціональне стан як ядерець, так і клітини. Наявність таких ядерець з добре вираженою лакунарній системою і різкою базофілія цитоплазми свідчить як про підвищений синтезі р-РНК, так і про трансмісії. Такі «гіперфункціонального ядерця» зустрічаються в молодих плазматичних клітинах, активних фібробластах, гепатоцитах, у багатьох пухлинних клітинах. Ті ж гіпергранулірованние ядерця зі слабко базофілія цитоплазми можуть відображати порушення трансмісії (транспортування гранул) при триваючому синтезі р-РНК. Вони виявляються в пухлинних клітинах, що відрізняються великим ядром і незначною цитоплазматичної базофілія.

Розпушення (дисоціація) ядерець, що відображає їх гіпогрануляцію, може бути наслідком «виверження» р-РНК в цитоплазму або гальмування ядерцеву транскрипції. Дезорганізація (сегрегація) ядерець відображає, як правило, повне і швидке припинення ядерцеву транскрипції: ядро зменшується в розмірах, спостерігається виражена конденсація ядерцевих хроматину, відбувається поділ гранул і протеїнових ниток. Ці зміни зустрічаються при енергетичному дефіциті клітини.
Категорія: Патологічна анатомія | Переглядів: 982 | Додав: anatomia | Рейтинг: 0.0/0

Вхід на сайт

Пошук

будь ласка збережи

Попередження

При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на http://anatomia.at.ua обов'язково

Реклама