Анатомія людини

Категорії розділу

Топографічна анатомія голови [13]
Топографічна анатомія шиї [14]
Топографічна анатомія грудей [8]
Топографічна анатомія живота [12]
Топографічна анатомія поперекової ділянки та заочеревинного простору [11]
Топографічна анатомія таза [23]
Топографічна анатомія хребта та спинного мозгу [4]
Топографічна анатомія верхньої кінцівки [24]
Топографічна анатомія нижньої кінцівки [14]

Реклама

Статистика

Головна » 2012 » Лютий » 25 » Нижня порожниста вена
17:44
Нижня порожниста вена
Нижня порожниста вена — найбільший венозний стовбур тіла людини — починається на передньоправій поверхні Liv-v внаслідок злиття правої та лівої загальних клубових вен. Після цього стовбур вени прямує догори, поступово відхиляючись вперед і праворуч, проходить у відповідній борозні (sulcus venae cavae inferior) задньої поверхні печінки та проникає в отвір у правому куполі діафрагми. Ліворуч нижня порожниста вена прилягає до черевної частини аорти, ззаду, в нижніх відділах, — до великого поперекового м'яза, вище — до правої поперекової ніжки діафрагми. Ззаду її перехрещують праві поперекові та ниркові артерії. На передній стінці нижньої порожнистої вени розміщені головка підшлункової залози, низхідна частина дванадцятипалої кишки, корені брижі поперечної ободової і тонкої кишок разом з верхніми брижовими судинами. При проліферативному запаленні лімфатичних вузлів (мезаденіт), які містяться в корені брижі тонкої кишки, виникає ризик стискання нижньої порожнистої вени.

У нижніх відділах нижню порожнисту вену перехрещує права яєчкова (яєчникова), а ще нижче — права загальна клубова артерії. Збоку від вени розташовані праві нирка, надниркова залоза та сечовід. Притоки нижньої порожнистої вени також поділяють на нутрощеві (вени статевих залоз, ниркові вени, права середня надниркова вена, печінкові вени) і пристінкові (поперекові, нижні діафрагмові вени та серединна крижова вена (v. sacralis mediana)).

Поблизу місця впадання правої ниркової вени розташована венозна зв'язка — облітерована венозна (аранцієва) протока (ductus venosus), що з'єднує нижню порожнисту вену з пупковою у період плацентарного кровообігу. 

У поперековій ділянці, заочеревинному просторі, на передній стінці живота, між басейнами нижньої та верхньої порожнистих вен, розташовані анастомози, які називають портокавальними і кава-кавальними. їх наявність частково компенсує відтік крові у разі звуження, облітерації та перев'язування магістральних вен.
Категорія: Топографічна анатомія поперекової ділянки та заочеревинного простору | Переглядів: 4063 | Додав: anatomia | Теги: Нижня порожниста вена | Рейтинг: 1.7/3

Вхід на сайт

Пошук

будь ласка збережи

Попередження

При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на http://anatomia.at.ua обов'язково

Реклама