Анатомія людини

Категорії розділу

Топографічна анатомія голови [13]
Топографічна анатомія шиї [14]
Топографічна анатомія грудей [8]
Топографічна анатомія живота [12]
Топографічна анатомія поперекової ділянки та заочеревинного простору [11]
Топографічна анатомія таза [23]
Топографічна анатомія хребта та спинного мозгу [4]
Топографічна анатомія верхньої кінцівки [24]
Топографічна анатомія нижньої кінцівки [14]

Реклама

Статистика

Головна » 2012 » Лютий » 27 » Пальці стопи
00:38
Пальці стопи
Пошарова топографія. Шкіра тильної поверхні пальців тонка, підошвової — щільна, особливо в ділянці проксимальної фаланги. Підшкірна жирова клітковина на тильній поверхні пальців розвинена слабко, на підошвовій пронизана сполучнотканинними перетинками та має виражену комірчасту будову. Тильний апоневроз пальців укріплений сухожилками м'язів-розгиначів які кріпляться до фаланг пальців. З підошвового боку сухожилки м'язів-згиначів, оточені синовіальними піхвами, проходять в остеофіброзних каналах. Зв'язки, капсули суглобів, окістя фаланг утворюють глибокий шар.

І палець має дві, інші — три фаланги, з'єднані блокоподібними суглобами між собою та з плесновими кістками. По боках капсули суглобів укріплені обхідними зв'язками (lig. collateralia).

Кровопостачання. Судини з нервами на цих поверхнях пальців проходять ближче до їх країв. Підошвові судини більш розвинені, ніж тильні. Тильні пальцеві артерії є гілками тильних плеснових, за винятком двох артерій, які постачають кров'ю внутрішні поверхні І і II пальців і виникають з тильної артерії стопи. Підошвові пальцеві артерії утворюються з підошвових плеснових і формують сітки біля кінчиків пальців.

Іннервація. Тильні пальцеві нерви стопи для перших 3,5 присередніх пальців виникають з поверхневого малогомілкового нерва, для останніх 1,5 пальців — з литкового нерва. Боки перших двох пальців, обернені один до одного, одержують гілки від глибокого малогомілкового нерва. Підошвові нерви іннервують перші 3,5 пальці завдяки присередньому підошвовому нерву, останні 1,5 пальця — за рахунок бічного підошвового нерва.

Лімфовідтік. Лімфатичні судини пальців є початком описаних вище сіток тилу та підошви стопи.
Категорія: Топографічна анатомія нижньої кінцівки | Переглядів: 1607 | Додав: anatomia | Теги: Пальці стопи | Рейтинг: 3.5/2

Вхід на сайт

Пошук

будь ласка збережи

Попередження

При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на http://anatomia.at.ua обов'язково

Реклама